03-6248586
info@oren-zarif.co.il
סניפים: בני ברק | ירושלים
Русский | English | עברית

פחדים, חרדות, לחץ דכדוך ודיכאון הינן בעיות נפוצות מאוד

  1. הטיפול בחרדות בעזרת תת המודע אצל אורן זריף

פחדים, חרדות, לחץ דכדוך ודיכאון הינן בעיות נפוצות מאוד, אשר מביאות את נפש האדם למצוקה אמיתית.
לכל אדם יש פחדים- הפחד למעשה הוא רגש חשוב טבעי וחיוני , כיוון שהוא שומר עלינו ומזהיר אותנו מפני סכנה.
המנגון הטבעי בגוף מופעל כאשר האדם חש בסכנה כלשהי, אז שולח המוח מסר לגוף בדמות ההורמון אדרנלין כדי שיתכונן לפעילות מאומצת על ידי הפעלת המערכות השונות בגוף: זרימת דם מוגברת לשרירים, עליית הדופק והאצת הנשימה.
אך בעוד האדם הבריא מתמודד עם הפחד בהצלחה, אצל אחרים, מסיבה שאינה ברורה ובמקרים רבים הפחד והחרדה הופכים להיות נוכחים וטורדניים בחלק נכבד מהיממה ואינם נותנים מנוח.

התקף חרדה יכול להגיע ללא סיבה ברורה, כיוון שברבים מהמקרים הפחד מצוי ברמת הלא מודע.
החרדה יכולה להתבטא גם בסימפטומים גופניים ואף להביא את האדם המתמודד איתה לשינויים התנהגותיים:
לרוב אדם הסובל מחרדה יגיב בצורה של המנעות מהסיטואציה הקשה עבורו, או בצורה של הדחקה (אדם החרד מהתקהלות לדוגמא, ימנע מלהגיע לאירועים חברתיים או לקניון).
פעולות אלו למעשה לא רק שאינן פותרות את המצב (אף כי נקודתית יכולות לעזור ללמנוע את ההתקף) אלא עלולות להגביר ולהרחיב את החרדות ולכלול המנעויות שונות ההלכות וגדלות ככל שהבעיה מתעצמת.

אדם המצוי בחרדה אינו חווה צמיחה שמחה או אהבה, הוא אומנם מתקיים אך איננו חי.

חרדות חוזרות ונשנות עלולות להביא מלבד לשינוי התנהגותי גם לחולי פזיולוגי שכן האדם מצוי בלחץ תמידי, טורדני ואינסופי.
ישנן שיטות רבות ושונות המציעות עזרה לסובלים מחרדות. לדוגמא: עצות להתמודדות מעולם הקבלה, מטפלים רוחניים או מטפלים ברפואה המשלימה, וכמובן פסיכיאטרים ואנשי הרפואה והמדע.
פתרונות כמו נשימות עמוקות, מנטרות חוזרות, דיקור או תרופות מטפלים למעשה רק בסימפטומים של החרדה אך לא בבעיה עצמה, ולכן גם אם ישנה הקלה בסימפטומים, קיים סיכוי גדול שהתופעה תחזור על עצמה.

אורן זריף מפתח שיטת הפסיכוקנזיס לטיפול במגוון בעיות ותחלואות הגוף והנפש, בעל נסיון של מעל ל-20 שנים ואינספור סיפורי הצלחה בתחומים שונים , יודע ומצליח להביא תוצאות היכן שכבר אפסה התקווה.הטיפול בחרדות בשיטת תת המודע אצל זריף מביא לפתיחת החסימות אשר תוקעות את הפחדים מלהשתחרר וכבר לאחר 2 טיפולים החרדה פשוט נעלמת!
אין זה מפתיע שהטיפול בתת המודע הוא הטיפול הטוב והיעיל ביותר לפתרון בעיות הפחדים והחרדות המצויים בתת המודע של האדם.

החרדה היא מנגנון מתוחכם הבא לספר לנו על פחד גדול המצוי בנשמה ואותו יש לשחרר. ואכן, רוב המטופלים שמגיעים לזריף כבר ניסו את כל שיטות הטיפול האפשריות, ביקרו אצל כל סוגי המטפלים ואצל מיטב הרופאים, ולאחר שכמעט נואשו מצאו אצל אורן זריף את הישועה והפתרון למצבם.

פרויד הגדיר את החרדה כהרגשה לא נעימה אשר מלווה בהרגשה פיזית בגוף שמטרתה להזהיר את האדם מפני סכנה אפשרית וביצוע פעולות אשר ישחררו את החרדה.
דפיקות לב, דופק מואץ, בחילה, כפות ידיים מזיעות מועקב בחזה וחוסר יכולת להתרכז ולחשוב בבהירות, אלו רק חלק מהסימפטומים של התקף חרדה.
הפעולות בגוף מתקיימות במהירות ועוצמה ללא רלוונטיות לעוצמת הסכנה או האיום (לדוגמא, בהלה רגעית מילד שהסתתר). הגוף לא יכול להישאר במצב של עוררות לאורך זמן ולכן לאחר זמן מסויים תתחיל רגיעה ומערכות הגוף ישובו לפקוד הרגיל שלהן באופן טבעי.
אך מי שסובל מחרדה מתחיל להגיב לאותם סימפטומים הפיזיולוגים תקינים המופיעים מהפרשת האנדרנלין ומתחיל לשאול את עצמו מדוע הוא מרגיש ככה.
הוא למעשה עלול להתחיל לחשוש שהתחושות אותן חש מבשרות על בעיה או סכנה כמו התקף לב, חנק וכו’, הוא מרגיש איבוד שליטה והתוצאה היא פחד נוסף ועוררות מחודשת של המערכת וכך נוצר למעשה מעגל חרדה ופחד המזין ומלבה את עצמו.

החרדה היא בעצם קבוצה של הפרעות ברמות שונות ובמופעים שונים:

חרדה חשיבתית הינה עיסוק מתמיד במחשבות טורדניות המשתלטות וגורמות ללחץ רב במירב שעות היום .
החרדה המחשבתית יכולה להופיע בתחומי החיים השונים כמו לימודים (פחד מאי עמידה במשימות ובעומס או מחוסר הבנה של החומר הנלמד וכו), זוגיות או קישורים חברתיים.

התקף פאניקה / חרדה
התקף חרדה מאופיין בסימפטומים גופניים קשים כמו יובש בפה, הפרעות בנשימה ובדופק, הפרעות בדרכי העיכול, רעידות בלתי רצוניות בגוף, הזעת יתר, לחץ בחזה ופחד לא ראציונאלי מהגרוע ביותר.
התקף כזה נמשך כחצי שעה בדרך-כלל והחרדה יכולה להופיע ללא גורם חיצוני ברור.

פוביה / חרדה ספציפית
מתאפיינת בהתקף קיצוני של פחד וחרדה המתמקד בחפץ, מצב,או חיה מסויימת.
התגובה לחרדה אינה פרופרציונאלית ואינה תואמת את המציאות .

לדוגמא פחד גבהים (אקרופוביה), חרדה ממקומות סגורים (קלסטרופוביה), פחד מטיסות, פחד מזריקות או מדם, חרדה לאחר לידה, פחד מבעלי חיים, חרדה מעכבישים (ארכנופוביה) או חרקים ,חרדה ממקומות ציבוריים הומים וממרחבים פתוחים (אגרופוביה) , חרדת / פחד קהל, פחד ממחלות (היפוכונדריה) פחד ממבחנים, חרדה מנהיגה, פחד להתנתק מהטלפון הנייד (נומופוביה) ועוד..

חרדה חברתית
חרדה חברתית הינה סוג מיוחד של פוביה בו החשיפה לאנשים אחרים מעוררת את הפחד והחרדה. היא יכולה להיות ברמות שונות. יש החוששים לעמוד לפני קהל , מכניסה לתוך חבורה מגובשת של אנשים או דיבור בפומבי. ובמקרים קיצוניים יותר מתקשה האדם להימצא בכל סיטואציה חברתית שאינה מוכרת לו או רחבה מידי בשבילו. חרדה כזו עלולה להתחיל כבר בגילאי הילדות ולבוא לידי ביטוי לדוגמא בכך שהילד אינו מוצא את עצמו מבחינה חברתית או בוחר שלא להתשתף באירועים חברתיים אולצאת מהכיתה בהפסקות.

הפרעת דחק פוסט טראומטית
מצב זה מתעורר לרוב לאחר אירוע טראומטי, מסכן חיים או שלמות הגוף של האדם או מישהו המקורב אליו. לאחר האירוע מתקשה האדם לעבד את הטראומה וממשיך לחיות איתה במחשבותיו ורגשותיו.
הפרעה מסוג זה גורמת לסיוטים , פלאשבאקים, מחשבות טורדנות , זכרונות חוזרים בלתי נשלטים והמנעות מכל דבר העלול להזכיר את האירוע. ומלווה בתחושת חרדה קבועה.הגורם המשותף לכל החרדות הן המצוקה האמיתית שהן גורמות לאדם, מבחינה נפשית, גופנית התנהגותית וחברתית והפגיעה באיכות החיים בתחומים השונים.

“יכולותיו של המוח הן כה עצומות, הפוטנציאל שלו הוא כה כביר, עד כי אין דבר שייבצר ממנו”, מסביר זריף את האופן שבו הגוף מרפא את עצמו, ומוסיף כי “ההערכה שלי היא שיש ביכולתו של המוח לרפא כל בעיה, חולי, מדווה, פגיעה או פציעה בגוף. כמי ששולט בכל תא ותא בגוף, עד אחרון התאים, אין למוח כל מגבלות, ברצותו אין דבר שאינו יכול לעשות בגופו”.

דיכאון וחרדה הן בעיות אמיתיות, קשות להתמודדות וטיפול המגיעות בעיקר מתוך הלא מודע העמוק ומשפיעות על האדם למצב של הרס עצמי ופגיעה בתחומי החיים השונים. הן גורמות במקרים רבים לשינוי בהתנהגויות, וכאמור ללא טיפול המצב עלול רק להחמיר ולהתעצם.

הטיפול בתת המודע אצל אורן זריף בשיטת הפסיכוקניזיס הוא הטיפול הטוב ביותר והיחיד שעובד במהירות וביעילות, מטפל בשורש הבעיה ומביא את השקט, השלווה והבריאות הנפשית והגופנית לאדם!

הכותב: אורן זריף

אורן זריף, מטפל בשיטת הפסיכוקינזיס ותת המודע עם מעל ל-20 שנות ניסיון. סיפורי הצלחה ועדויות של חולים וסובלים ממחלות כרוניות, מחלות קשות וחשוכות מרפא - כנגד כל הסיכויים.
חלק מהסיפורים והכתבות של המטופלים
המובאים כאן פורסמו החל משנת 1995 והילך

יעניין אותך

בזכות אורן זריף זרקתי את מקל ההליכה!

אדם אחד מציל בעשר אצבעותיו מאות אנשים מסבל ומחלות קשות – ואפילו מבלי לגעת. נשמע דמיוני? לא אם ביקרתם באחת משמונה הקליניקות של אורן זריף ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *